Haber

Başkan Altay: “Konya Model Belediyecilik Türkiye’de Konuşan Marka Oldu”

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılan yaklaşık 400 milyon liraya mal olan Alparslan Türkeş Caddesi’nin açılışı ve Taşköprü Alt Geçidi’nin temel atma programı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, seçimin ardından iki değerli yatırım için bir yere geldiklerini belirterek, “Alparslan Türkeş Caddemiz 3 buçuk kilometre uzunluğunda ve 30 metre genişliğinde; çevre düzenlemesi ile bisiklet yolları trafiğin yeni akslarından biri olacak.

Temelini attığımız Taşköprü Alt Geçidi, hem Alparslan Türkeş Caddesi’ni kesintisiz hale getirecek hem de Tren Yolu çevresinde açtığımız Karabağ ve Kazakistan caddelerinden çevre yola kesintisiz ulaşımı sağlayacak.

Konya artık sadece Türkiye’nin değil; Dünyanın en değerli şehirlerinden biri haline geliyor. Konya Model Belediyesi artık Türkiye’de konuşulan bir marka haline geldi ve yarın Konya’mız için çok daha keyifli olacak.” MHP Konya Milletvekili Konur Alp Koçak, “Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere burada Alparslan Türkeş’in adının anılmasını sağlayan herkese şükranlarımı sunuyorum.” AK Parti Konya Milletvekili Latif Selvi, hizmet politikası farkını yaşamak için bir yere geldiklerini belirterek, “Fark yaratanlar var.

Konyamız bu seçimlerde fark yaratarak ülkemizin geleceğine çok önemli bir damga vurdu.” AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek, “Büyükşehir Belediyemizin öncülüğünde Konya’daki tüm ilçe belediyelerimiz büyük ve güçlü bir Konya için canla başla çalışıyor. AK Parti belediyeciliği ve Konya Model Belediyecilik anlayışıyla Konya artık dünya belediyeleriyle yarışır hale geldi.”

Taşköprü Alt Geçidi’nin temel atma töreni, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan Alparslan Türkeş Caddesi’nin açılışı ile gerçekleştirildi.

Programda konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Türkiye’nin 14 Mayıs ve 28 Mayıs tarihlerinde iki turlu değerli bir seçim gerçekleştirdiğini hatırlattı. Cumhur İttifakı’nın Meclis’te büyük çoğunluğa ulaştığını ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 17’nci seçimi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kazanarak 13’üncü Cumhurbaşkanı seçildiğini kaydeden Önder Altay, “Bu seçimlerde Konya yine yüzde 73 oyla Türkiye. her zaman olduğu gibi. Türkiye’nin en güzide metropollerinden biri olarak Cumhurbaşkanımıza ve Türk Yüzyılına büyük bir ivme kazandırmıştır. Seçim sonuçlarına baktığınız zaman hem ilimizde hem de Türkiye’nin tüm illerinde çok coşkulu bir kutlamaya tanık olduk. Ancak gördük ki, soydaşlarımızın ve Türklerin yaşadığı dünyanın her yerinde, mazlum coğrafyalarda Müslümanların büyük bir sevinç içinde olduğunu gördük. Bu da Cumhurbaşkanımızın bir dünya lideri olduğunun göstergesidir. İnşallah seçimlerde hep söylediğimiz gibi İstanbul’un fethinin yıl dönümünde Türk Asrının başlangıcını gerçekleştirmiş olduk. Ülkemize, şehrimize ve tüm dünyaya hayırlı olsun.”

“SEÇİMDEN HEMEN BİR GÜN SONRA İKİ ÖNEMLİ PROGRAM İÇİN TOPLANDIK”
Önder Altay, AK Parti Belediyecilik anlayışıyla çalıştıklarını vurgulayarak, “Cumhurbaşkanımızın her zaman söylediği gibi ‘durma devam’ anlayışıyla bayramdan bir gün sonra iki önemli program için bir araya geldik. yoğun günlerin hemen ardından seçim. Çünkü Konya Model Belediyecilik anlayışıyla şehrimize hizmet ediyoruz. Şehrimizin her noktasında alt yapı eksikliklerini tamamlamak, sosyal alanları çoğaltmak, gönüllü belediyeciliği sürdürmek ve şehrimizin ihtiyaçlarını gidermek için gece gündüz çalışıyoruz.

YENİ AÇILAN SOKAKLARLA TRAFİK RAHATLANDI; YENİ OTOBÜS İLE KONFOR ARTIRILDI
Abdülhamid Han, Kazakistan, Karabağ, Necmettin Erbakan caddeleri gibi servislerle şehirdeki trafiği rahatlatmayı hedeflediklerini vurgulayan Lider Altay, şöyle devam etti: “Bununla birlikte son dönemde aldığımız otobüsler başta olmak üzere 127 yeni otobüsü şehrimize kazandırdık. 470 milyon lira öz sermaye ile. İnşallah şu anda 50 yeni otobüsle ilgili çalışmalarımız tamamlandı ve hafta sonunda ilk etap gelmeye başlayacak. Bu sayede şehir içi ulaşım konforumuzu artırmada değerli bir atılım yapmış olacağız. Sadece seçim döneminde 7 Nisan – 3 Mayıs tarihleri ​​arasında 36 farklı noktada açılış ve temel atma törenleri gerçekleştirdik. Bu çalışmaların toplam maliyeti 3 milyar 862 milyon lira oldu. Belediyemizin Konya mitinginde açılışını Sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığı 1 milyar 400 milyon liralık çalışmalarını da eklediğinizde toplamda 5 milyar 300 milyon liralık iş ve hizmetlerin açılışını ve temelini atmış olduk. Bu açılışlar ve temel atmalar arasında en değerlisi ve bütçe açısından en yüksek olanı 2 milyar 300 milyon liraya mal olan Konyaray banliyö sınırı temel atma töreni oldu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanımıza ve Devlet Demiryolları Genel Müdürümüze şükranlarımı sunuyorum. Meram bölgesinde görev yapan kardeşlerimizin sanayi bölgelerine ve organize sanayi bölgelerine ulaşımı ve yeni bir çevre kazandırılması ile ilgili 17,3 kilometre uzunluğunda 13 duraktan oluşan Konyaray’ın da temelini attık. şehirdeki toplu taşıma adına eksen. İnşallah 2 yılda tamamlanacak çalışmalarla Konya Banliyösü Konya ulaşım ağının ana omurgalarından biri olacak.

“BU YIL ÇOK YOĞUN BİR ÇALIŞMA BİZİ BEKLİYOR”
Bir yandan seçim çalışmalarını yürüttüklerini, diğer yandan da şehrin hizmetlerinin eksik kalmaması için çalıştıklarını kaydeden Lider Altay, hale gelen Darü’l-Mülk projelerinde çalışmaların devam ettiğini bildirdi. Konya’nın son dönemdeki en değerli markalarından biri olduğunu belirterek, “Yoğun bir çalışma bizi bekliyor. Elbette her zaman ifade ederiz; Konya’nın bu yoğun desteğinden dolayı 8 gün 25 saat çalışsak da Konya’nın hakkını ödeyemiyoruz. Bizlere ve Cumhurbaşkanımıza göstermiş oldukları destekten dolayı tüm Konya halkına bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

ALPARSLAN TÜRKEŞ CADDESİ VE TAŞKOPRU ALT GEÇİTİNİN MALİYETİ YAKLAŞIK 400 MİLYON LİRA
Açtıkları Alparslan Türkeş Caddesi 3 buçuk kilometre uzunluğunda ve 30 metre genişliğinde; Çevre düzenlemesi ile bisiklet yollarının trafiğin yeni akslarından biri olacağını belirten Lider Altay, “Bu caddede kamulaştırma çalışmalarımız, alt yapı ve üst yapı çalışmalarımız tamamlandı. Bu vesileyle 93 milyon liraya mal olan Alparslan Türkeş Sokağımızın güzel olmasını temenni ediyorum. İkinci olarak Taşköprü Alt Geçidi’nin temelini atıyoruz. Taşköprü Alt Geçidi, Alparslan Türkeş Caddesi’ni kesintisiz hale getirmenin yanı sıra Tren Yolu çevresinde açtığımız Karabağ ve Kazakistan caddelerinden çevre yola kesintisiz ulaşımı sağlayacak. 303 milyon liraya mal olan alt geçidimizi de kesintisiz olarak yapmaya devam ediyoruz. İnşallah bu yıl bitmeden açılışını yapacağız” dedi.

“YARIN KONYAMIZ İÇİN ÇOK DAHA İYİ OLACAK”
Başkan Altay, “Merkez ilçe belediye başkanlarımız ve merkez dışında 28 belediye başkanımızın yanı sıra Cumhur İttifakımızın değerli il başkanları ile Konyamıza hizmet için çalışmaya ve gayret etmeye devam edeceğiz. Konya artık sadece Türkiye’nin değil; Dünyanın en önemli şehirlerinden biri haline geliyor. Konya Model Belediyesi artık Türkiye’de konuşulan bir marka haline geldi ve geleceğin Konya’mız için çok daha güzel olmasını temenni ediyorum” dedi.

“Vatandaşlarımıza layık OLMAK İÇİN KOŞUYORUZ”
Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Elhamdülillah 2 aylık bir süreci güzel bir sonuçla tamamladık. Ülkemize hizmet etmeye devam etmemizin yolunu açtı. 24 saat çalışmıyoruz. 25-26-27 saat çalışıyoruz. Durmak Yok Yolda Devam Sloganımızdır. 7/24, 365 gün, yeterki Rabbim bize ömür versin, güç versin, hemşerilerimiz bize destek olduğu sürece onlara layık olmak için maksimum insani performans göstererek gruplarımızla birlikte koşarız. Bugüne kadar yaptığımız tüm çalışmalarda yanımızda olan Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

HASAN ANGI BELEDİYE BAŞKANLARINA TEŞEKKÜR
AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, “Önemli bir cadde, ismiyle de güzel bir yapı oluşturuyor. Rahmetle andığımız Alparslan Türkeş büyüğümüzün adının verilmesi çok kıymetli. Öte yandan değerli bir takasın da temelini atmış olacağız. Bu neyi gösteriyor? Seçim dönemlerinde hep ‘Türkiye’nin Asrı’ dedik. Ülke kazansın, dünyaya bir söz verelim ve insanlığın huzurunu sağlayacak yeni bir bakış açısı ortaya koyalım. Sayenizde büyük Türk zaferi gerçek oldu. Bizler de bu şehrin insanları olarak hizmetlerini yılmadan ve aralıksız yürüten değerli belediye başkanlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

“KONYALI OLARAK BÜYÜK MUTLULUK İÇİNDEYİM”
MHP Konya Milletvekili Konur Alp Koçak, “Türk siyaseti yüzlerce, binlerce isim gördü ama birçoğu tarih sahnesine çıktığı anda unutuldu. Tarih yazılırken unutulmayacak ve adı unutulmayacak müstesna isimlerden biri de Başbuğ Alparslan Türkeş. Konyamız böyle müstesna bir ismin, böyle müstesna bir aydının adını taşıyacak bir sokağa kavuşuyor. Bu ismin burada anılmasına vesile olacak başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere projede emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Bir Konyalı olarak çok memnunum” dedi.

“HİZMET POLİTİKASININ FARKIYI YAŞAMAK İÇİN BİR ARADA GELİŞTİK”
AK Parti Konya Milletvekili Latif Selvi, hizmet politikası farkını yaşayacak bir yere geldiklerini belirterek, “Ülke genelinde de bu çabalar devam ediyor. Devamında bu hizmetleri değersizleştirmek ve kısmak isteyenler ile hizmetlerinden ve milletimizin beklediği işleri yapmaktan kendini sorumlu gören hizmet insanları yarışmış ve iş siyaseti kazanmıştır. Fark yaratanlar var. Konyamız bu seçimlerde fark yaratarak ülkemizin geleceğine çok önemli bir damga vurdu.”

“GÜÇLÜ VE BÜYÜK TÜRKİYE YOLCULUĞU DEVAM EDİYOR”
AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek, Konya adına çok değerli iki yatırımın açılışını yapıp temelini attıklarını belirterek, “Yarım milyar liraya yakın yatırım paketiyle milletimizin huzurundayız. Milletimiz şahsi seçim sürecinde iş ve hizmet siyasetinin farkını gördü. Güçlü ve büyük Türkiye yolculuğu çok şükür devam ediyor. Bu geziyi yarıda kesmeye çalışanlar başarılı olamadı. Büyükşehir Belediyemizin öncülüğünde başta merkez ilçe belediyelerimiz olmak üzere Konya’daki tüm ilçe belediyelerimiz büyük ve güçlü bir Konya için canla başla çalışıyor. Konya’nın geçmişten bugüne gelişimi, geçmişten günümüze Konya’mızın geldiği nokta, Türkiye’de iller arasında adeta rekabet halinde olan Konya, AK Parti belediyesi ile artık dünya belediyeleri ile yarışır duruma geldi, Konya Model Belediyecilik anlayışıyla.”

Konuşmaların ardından yaklaşık 400 milyon liraya mal olacak Alparslan Türkeş Caddesi’nin açılışı ve Taşköprü Alt Geçidi’nin temeli dualarla atıldı.

Programa; Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaaslan, Büyük Birlik Partisi Konya İl Başkan Yardımcısı Mehmet Atasagun, yine Refah Partisi Konya İl Başkanı İbrahim Taşdöven, Selçuklu İlçe Belediye Başkanı Ahmet Pekyatımcı, Karatay İlçe Belediye Başkanı Hasan Kılca, AK Parti Meram İlçe Lider Mustafa Dolular, AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç ve vatandaşlar katıldı.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler